Wybierasz się w okolice Karpacza lub Szklarskiej Poręby? Świetnie! W okolicy znajduje się Karkonoski Park Narodowy, a w nim przepiękne krajobrazy. Poprostu nie możesz tego przegapić.

Piękno natury

Karkonoski Park Narodowy zachwyca na każdym kroku. Żeby zobaczyć wszystkie główne atrakcje nie wystarczy weekendowa wycieczka. Oto pięć miejsc w Karkonoskim Parku Narodowym, których nie możecie przegapić.

1. Wodospad Szklarki. Jest to drugi pod względem wysokości wodospad w Karkonoskim Parku Narodowym. Wodospad Szklarki ma charakterystyczny kształt – zaczyna się szeroką kaskadą po czym jego wody skręcają i zwężają się ku dołowi. Otoczony bukowym lasem co roku przyciąga rzesze turystów. Po wędrówce można odpocząć w schronisku „Kochanówka”, który znajduje się przy samym wodospadzie. Wodospad jest wizytówką Karkonoskiego Parku Narodowego.

2. Pielgrzymy. Te trzy 25 metrowe skały granitowe widoczne są z prawie każdego miejsca w Karkonoskim Parku Narodowym. Położone w części Śląskiego Grzbietu wyrastają niczym olbrzymy na zboczu. Pielgrzymy to formy skal granitowych pokryte spękaniami i kociołkami wietrzeniowymi. Będąc w Karkonoszach nie można ich przegapić. To jedna z największych atrakcji.

3. Śnieżka. Czyli najwyższy szczyt nie tylko w Karkonoszach, ale i Sudetach. W zależności od źródeł ma 1602 lub 1603 m n.p.m.. Położona jest na granicy polsko-czeskiej. Co zobaczymy z jej szczytu? Cudownie widoki, przy sprzyjających warunkach, rozpościerające się nawet 200 km w dal! Dobra wiadomość dla leniwych – na Śnieżkę można wjechać kolejką gondolową.

4. Wodospad Kamieńczyka. To najwyższy wodospad w polskich Sudetach. Ma aż 27 m wysokości. To jedno z najbardziej zachwycających miejsc w Karkonoskim Parku Narodowym. Wody Kamieńczyka opadają trzema kaskadami. Pod drugą z nich znajduje się wykuta przez Walończyków grota „Złota Jama”. Co więcej, poniżej wodospadu znajduje się imponujący kanion o długości 100 m. Ściany skalne sięgają tam do prawie 30 m głębokości.

5. Mały Staw. To malowniczo położone jezioro zachwyci każdego. Mały Staw mieści się na dnie kotła polodowcowego. Woda w nim jest przejrzysta, a przez większość roku jest pokryte lodem. To cudowne miejsce w Karkonoskim Parku Narodowym na chwilę odpoczynku, uroku dodaje mu również schronisko „Samotnia” gdzie można oderwać się od codziennych problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *